Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lady Ferona

Lady Ferona se narodila 21. června 1992 po hřebci 2456 Lumen Ferona matce JM 3926 Sášena.  Původem je český teplokrevník a do chovu byla zařazena v roce 1995. O jejím mládí toho moc nevíme, ale něco přeci. Víme, že byla ustájena v Malešovicích v majetku pana Ladislava Bechy. Pod jeho vedením se účastnila vozatajských soutěží i ve čtyřspřeží a dosáhla až stupně výkonnosti „T“. Později byla ustájena v Tetčicích v majetku paní Pharm. Dr. Lenky Doležalové. Pod jejím vedením soutěžila v parkuru (skoky), kde dosáhla stupně výkonnosti „ZL“.

Lady k nám přišla v srpnu 2000 jako osmiletá.  Do té doby se jí narodila 3 hříbata: klisna Domea, hřebci Jeff a Perseus. U nás odchovala další dvě klisničky. V roce 2002 se jí narodila Dyxi Ferona a v roce 2004 přivedla na svět Dylli.

Na podzim 2003 jsme se s Lady zúčastnili hubertovy jízdy v Nových Dvorech u hradu Veveří. Náročný terén, krásná příroda a vyjížďka pod vedením Václava Vydry zanechaly nezapomenutelný zážitek. V červnu 2007 se Lady zúčastnila veřejného tréninku v Hrubšicích, kde předvedla čistý parkur i rozeskakování.

Druhou polovinu roku 2008 strávila společně se svojí dcerou Dyxi na statku Padochovka v Ivančicích. Lady jsme až do poloviny roku 2009 využívali k rekreačnímu ježdění a byla trpělivou učitelkou pro nejednoho začínajícího jezdce. S přibývajícími léty si užívala zaslouženého důchodu a plnila roli koňské babičky. Na jaře roku 2014 její srdíčko navždy dotlouklo.

 

Náhledy fotografií ze složky Lady Ferona